Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žena RAK

Nedělejte si iluze. Ze začátku vám bude dělat potíže se rozhodnout, jestli je vaše dívka Rak něžná měsíční víla nebo potřeštěná holka. A nakonec to stejně nebudete vědět.

V deštivé sezóně vás utopí ve svém smutku. Když se slunce opět vynoří zpoza mraků, odrovná vás smíchem a dojme vás svou něhou. Její nálady se podobají starým němým filmům, kde se prolíná hysterický humor s krvákem a celý příběh doprovází živá hra na piano.

Vaše dívka se nikdy nevzdává. A to jak v lásce, tak i v životě. Žena zrozená v Raku je jedna z nejodvážnějších a nejvytrvalejších znamení vůbec. Pokud Vás miluje, nepřestane a ať ji jakkoli podrazíte, odpustí vám se vším všudy.

Měl byste vědět, že když se do vás zamiluje žena ve znamení Raka, může vám to dát najevo dvěma různými způsoby. Při tom prvním je jemná a ženská, stydlivá, skromná a příjemně se chvěje. Při tom druhém je však poněkud otravná. Použije každý možný trik, aby vám byla co nejblíž. Samozřejmě to může být vzrušující, pokud o ni opravdu stojíte.

Měl byste si zapamatovat, čeho byste se s dívkami ve znamení Raka měl vyvarovat. Nesnáší, když je kritizujete, výsměch ji hluboce zraňuje a nepřijímá žádné odmítnutí. Typický Rak váhá. Budete se k ní muset přiblížit první. Pokud se vůbec pohne, bude to dozadu nebo na stranu. Svou ostýchavou povahou a strachem z odmrštění se tak podobá mužským jedincům tohoto znamení.

Vaše kráska je posedlá obavami. Má strach, že není dost hezká, že není dost chytrá, že není dost mladá nebo dost stará. Ujistěte ji, že je mladá, krásná, zasnoubená a že má vás. Když jí to řeknete asi tak dvacetkrát za den, možná t začne trochu účinkovat. Její nálada se změní průměrně čtyřikrát do měsíce s každou měsíčná fází včetně malých výkyvů dvakrát denně – podle přílivu a odlivu.

Kromě neoprávněných pochybností o svém kulinářském umění také může mít strach, že ji dost nemilujete. Dokazujte jí to tak často, jak budete chtít. Bude nádherně vstřícná. Rozpozná totiž signál, který jí pomůže odstranit pocit méněcennosti.

Vaše dívka je nepochybně skvělá kuchařka s velkým obzorem. I když je ve spoustě věcí skromná, na jídlo nedá dopustit. Zapomeňte na obědy z konzervy, levné párky, nebo dokonce mražená jídla ze supermarketu. I když ji vzbudíte o půlnoci, udělá Vám přinejmenším palačinky.

Zahrávat si s city této dívky je krutě nespravedlivé, protože vás bude milovat, ctít, poslouchat a občas trochu zlobit s upřímnou oddaností. Třeba s ní budete jen nezávazně flirtovat, ale potom budete mít potíže to skončit, protože ona neuslyší závěrečný hvizd. City ženy Raka nejsou nikdy povrchní. Dostanete od ní veškerou věrnost a oddanost, kterou si zasloužíte. Nebude vám dělat žárlivé scény, ani nebude bláznivě utrácet naše peníze. Její oči jsou klidná jezera plná lásky, a když se usměje, celá místnost se rozzáří.

Nejzapeklitější věc je nedovolit jí, aby se stáhla do své bytelné račí ulity, kterou má vždy po ruce. Je tak citlivá, že i nepatrná neúmyslná poznámka ji může ošklivě poranit. Jednou večer jí řeknete: „Máš nádherné vlasy,“ a jí vstoupí do očí slzy. Proč? Protože minule jste naznačil, že její vlasy vypadají příšerně. Tyto ženy dovedou být velice nedůtklivé. Hodně pláčou. Mějte vždy po ruce čistý kapesník.

Ženy zrozené ve znamení ohně někdy protestují proti životním zklamáním, ale dívka Rak si obvykle myslí, že nemá cenu se vzrušovat, protože tím stejně nic nezmění. Když není po jejím, možná někde v koutku o samotě prolije pár slz, ale její normální reakce je založit ruce a trpělivě čekat, až se všechno zase samo dá do pořádku. Trpělivost je jedna z jejích nejlepších vlastností. Avšak když je deprimovaná, budete muset najít způsob, jak ji z toho dostat. Zkuste ji zachytit, než se propadne příliš hluboko. Svým způsobem chce, abyste ji opatroval. V Rakově povaze je zakořeněná touha být trochu rozmazlován milovanými osobami. Zoufale potřebuje vědět, že bez ní nemůžete žít, a někdy bude dělat divy, aby vzbudila vaši lítost a ochranářský instinkt, jen aby se ujistila, že pro vás hodně znamená.

Tato žena je schopná nesmírných obětí pro ty, které miluje. Statečnost, kterou nedokáže zmobilizovat k překonání vlastních obav, zazáří v plném lesku, když někdo z jejích blízkých potřebuje, aby byla silná. Jde-li opravdu do tuhého, nikdy vás nenechá na holičkách, a v té chvíli vám bude připomínat spíš gigantickou skálu než křehký měsíční paprsek.

V hloubi duše ví, že jakkoli daleko se zatouláte na cestě za svým snem, vždy se vrátíte a ona na vás bude trpělivě čekat. V jejich očích bude stále tajemný měsíční svit, jak si jej pamatujete, kuchyň bude příjemně vonět kořením a ona se vás zeptá, jak jste se měl. Pokud se vám nevedlo a cítíte se bídně, bude vám vyprávět vtip, aby vás rozesmála. Potom vám naplní žaludek, a když se uvolníte, jemně zažene vaše starosti rozumnou radou a humorem. Později, u hořícího krbu, se podíváte do jejího klidného obličeje a znovu se budete ptát sám sebe: „Je to skutečně měsíční víla z nějaké mlžné zahrady, nebo pomilováníhodná praštěná holka?“ Ale odpověď se nebude zdát příliš důležitá.