Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žena LEV

Jedna věc, kterou žena Lev pravděpodobně vlastní, se vám nebude líbit. Album fotografií a upomínek všech jejích bývalých nápadníků. Nemá cenu zkoušet ji přinutit album spálit, protože Lvice je sentimentální.

Není to čekanka. Je to slunečnice. S největší pravděpodobností je neuvěřitelně oblíbená, a jestli chcete, aby se s nížila k tomu, že bude po zbytek života užívat vaše jméno, budete mít hodně konkurentů.

Zřejmě bude ve společnosti jedničkou a bude shlížet na ostatní ženy jako královna, ale s tak odzbrojující vřelostí a tak nádherným úsměvem, že to nikomu doopravdy nevadí.

Příroda obdařila Lvici takovým temperamentem, chytrostí, půvabem, krásou a sex-appealem, že by stačily aspoň pro tři ženy, a ještě by zbylo. Jste-li obětí komplexu méněcennosti, raději byste měl zaměřit zrak na ptáka s méně oslnivým peřím. Nečekejte, že z ní uděláte poslušnou malou hospodyňku, která vám visí na rtech a hltá každé slovo. Muž, který čeká, že mu dívka Lev bude sedět u nohou a zbožňovat ho, je blázen. Považujte se za šťastného, když vám vyjde vstříc na půl cesty, bude vás respektovat, bude ochotná být vaší partnerkou a dovolí vám ji citově vlastnit. Vždyť už tím, že svolila, abyste ji miloval, vás prakticky povýšila do rytířského stavu.

Vyplatí se pamatovat si, že žena Lev dokáže ztropit bouři, stejně jako předstírat, že je sladká a dokonale neškodná. Ale pozor. To je pouze role, kterou přijala, protože měla dobré recenze. Jakmile ji připravíte o vedoucí roli v vaší milostné produkci a nabídnete jí podřadnou úlohu, zjistíte, že vůbec není ostýchavá a poddajná. Lvice si sice schovává své drápy, nicméně si je stejně každý den brousí.

První krok, pokud se dvoříte této dívce, je vybavit se dárky. Celkem nezáleží na tom, co to je, hlavně když jsou drahé, vybrané s výtečným vkusem a doplněné příhodným oblečením, když jí je předáváte. Potom byste měl cvičit různé komplimenty. buďte prosím originální a vynalézavý. Fráze jako „Seš opravdu kočka, miláčku,“ vám zajistí, že vás rovnou vyhodí z paláce zpátky mezi plebs. Vulgárnost a slang ji nechávají ledově chladnou.

Nezazlívejte Lvici občasnou aroganci a marnivost. Má v povaze vyvyšovat se nad obyčejnými masami. Nemůžete od ní čekat, že sestoupí z trůnu, který jí byl dán do vínku.

S trochou lichotek dosáhnete u vaší partnerky všeho. Jistě jste už uhodl, že to je její skrytá slabost. A jestli nemáte v úmyslu se s ní oženit, tady je ještě jedno tajemství: po chvíli ji pozlacená klec unaví a bude chtít vyrazit do džungle, aby zjistila, co tam dělají ostatní kočky. Zavřete-li ji mezi čtyři stěny a pod jednu střechu, brzy ztratí jiskru. Nechte ji budovat vlastní kariéru.

Jako manželka je zpravidla učiněný klenot. Málokdy ji spatříte oblečenou do laciného županu s natáčkami ve vlastech a nánosem krému proti vráskám na obličeji. Tráví hodiny před zrcadlem a utratí celé jmění za kosmetiku, ale chce, abyste viděl výsledky, ne strategii. Občas asi budete mít dojem, že živíte celou rodinu jejího kadeřníka.

Někdy vaše dívka ztratí důstojnost a vyrovnanost a stane se z ní dovádivá hravá Lvice se smyslem pro grotesku. Umí řvát smíchy jako zdravé zvíře, ale po chvíli se jí vrátí sametový hlas a královské chování. Nikdo nedokáže odrazit nezdvořilou poznámku nebo hrubou otázku s tak chladným opovržením jako žena Lev. Nemá ráda familiárnost neznámých lidí.

Pokud jde o věrnost, žena Lev vám možná připomene starý přípitek: „Na mě a na tebe a na lásku a smích – budu ti věrná, dokud budeš ty mně – a ani jednu minutu navíc.“ Tím je řečeno vše.

Nežárlete na ni, že je středem pozornosti v místnosti plné mužů, kteří ji obdivují. Když kolem propluje Lvice, všechny hlavy se vždy otáčejí. Cítí, že je jenom přirozené, když se jí muži dvoří. Když se usměje na vašeho nejlepšího přítele a řekne mu, že zbožňuje jeho novou sportovní budnu, neznamená to, že vás už nemiluje. Ale nezkoušejte říci její nejlepší přítelkyni, že se vám líbí její sukně. To je úplně jiná písnička. Jestli vaše předoucí kočička uslyší, že oslovujete sekretářku jinak než „slečna Jaksejmenuje“, může vás šeredně poškrábat.

Samozřejmě to není spravedlivé. Ale chcete-li být pyšným majitelem všech těch zářivě zbarvených per, budete muset učinit pár ústupků. Nakonec vlastnit páva není totéž jako vlastnit kukačku nebo holuba. Tolerujte její marnivost. Pravděpodobně dosáhne uznání vlastní zásluhou, protože málo žen v tomto znamení odolá soutěžení s muži v prestiži, ne-li v příjmu. Vaše Lvice může být čímkoliv od chirurga po herečku.

Nenechte se jí ovládnout – ale nesnažte se ji převýšit. Jenom nalepte na dveře její skříně velkou zářivou hvězdu a můžete se nadmout pýchou. Jste docela pašák. Víte, že jste získal ruku hrdé Lvice. Povězte mi, jak se vám to podařilo?